Аграрні рішення
Аграрні рішення BASF

Контакти

Вперше компанія BASF ініціює в Україні реставрацію унікального АРХІТЕКТурного об’єкту національного значення

Багата українська історія залишила по собі величезну кількість зруйнованих архітектурних пам’яток. Деяким з них залишилось жити не більше 50 років – настільки великий масштаб руйнувань. Неможливо бути осторонь цього: нашим дітям дістанеться та країна і та спадщина, якою ми її зробимо.

Тому, компанія BASF вперше в Україні ініціює реставрацію унікального об’єкту культурної спадщини, пам’ятки архітектури загальнодержавного значення. Будуть відбудовані та приведені до ладу об’єкти вхідної групи палацово-паркового комплексу у смт. Шарівка Харківської області.
Проект стане можливим завдяки українським аграріям, які вже давно чекали на появу Архітект™, знають про великий потенціал препарату та починають активно застосовувати його на своїх полях. Компанія перераховує 25 гривень від продажу кожного літру продукту Архітект™, унікального засобу захисту соняшника, що комбінує характеристики морфорегулятора та фунгіциду. Препарат має таку назву невипадково, адже буквально формує архітектоніку рослини. Цей революційний продукт наразі продається лише в Україні, адже традиційно соняшник – це основа нашої аграрної культури. Цей символ процвітання та успіху країни нерозривно пов’язаний з українською історією.

Назва продукту, його унікальні властивості та значущість соняшника для нашої країни надихнули співробітників агропідрозділу компанії зробити внесок у відбудову історичної спадщини рідної країни разом з передовими аграріями України. BASF у партнерстві з українським проектом «Знайдено в Україні», заглибилися в проблему збереження національних архітектурних надбань. У рамках ініціативи «12 вартових», одного з проектів «Знайдено в Україні», що займається пошуком та приверненням уваги до напівзруйнованих архітектурних об’єктів національного та регіонального значення, команда проїхала 135 тисяч км, побачила 30 замків, опитала 345 людей, підняла всі доступні архіви та щиро полюбила кожну цеглинку українських історичних будівель. Вибір був надзвичайно непростим, але об`єктом для реставрації став саме Шарівський палацо-парковий комплекс.

Комплекс – одна з найвизначніших пам’яток України, улюбленець українських туристів. Він складається з 11 будівель, розташованих на території мальовничого ландшафтного парку площею 39 гектар. У його садах ростуть близько 150 видів екзотичних рослин. Історія палацу, як і компанії BASF, має німецьке коріння з агропромисловою складовою: з кінця ХХ століття власником садиби був цукровий магнат Леопольд Кеніг. Саме завдяки йому архітектуру садиби прикрасили унікальні для України неоготичні обриси.

Сьогодні реставрація комплексу є безпрецедентною подією в історії України, адже за часи незалежності країни відновленням та збереженням архітектурних пам’яток майже не займались. Реставрація історичного комплексу такого масштабу – це не лише архітектурне звершення, але й важливий крок до відродження туристичної культури України, розвитку відповідального ставлення до національної спадщини, як архітектурної, так і аграрної.

Глобальна мета BASF полягає не лише у відновленні одного замка. Ми мріємо привернути увагу всього світу і – особливо – наших співвітчизників до національного багатства. Ми прагнемо задати новий, здоровий, правильний тренд – надихнути українців доглядати за своїми врожайними ланами, родючими землями та культурною спадщиною, берегти та любити їх. Аби усі наші надбання - родючі, доглянуті та красиві, наче соняшники, – були частиною великої, багатої та успішної країни.

Top