Аграрні рішення
Аграрні рішення BASF

Актуальні рекомендації BASF щодо кукурудзи

18 квіт. 2018 р.

Слідом за календарною весною з запізненням майже на місяць прийшла справжня весна. Проте стрімкого потепління ми поки що не спостерігаємо, початок квітня почався невеликими дощами, подекуди, з нічними приморозками. Початок посівної, згідно прогнозів, повинен пройти без суховіїв, що буде сприяти нормальному перебігу польових робіт.

То чого ж чекати селянам? Якщо події розвиватимуться за стандартним сценарієм, то з можна стверджувати, що весняна посівна проходитиме дуже інтенсивно, температура зростатиме стрімко, а фази росту рослини проходитимуть швидше. Більшість експертів сходяться на тому, що пізнє відновлення вегетації є чи не найбільшою загрозою зниження врожайності не лише озимих, але і деяких ярих культур.

Серднньо-багаторічні календарні строки вже порушені і зазвичай в середині квітня більшість господарств закінчують сівбу цукрових буряків, а в третій декаді квітня - кукурудзи і готуються до сівби сої. В сьогоднішніх умовах в першій декаді квітня тільки-но розпочинається сівба гороху та цукрових буряків, тому роботи багато, а часу мало. Крім того, відміна відшкодування ПДВ на сою разом з рекордним ростом цін на зерно кукурудзи сприяють росту посівних площ.

Кукурудза вимагає теплих умов і зазвичай в західних, центральних та північних областях починає свою вегетацію в більш прохолодніших умовах, що призводить до затримок в рості. При цьому, бур'яни, які менш вибагливі до температури в той час ростуть, чим спричиняють багато шкоди сої та кукурудзі. Втрати вологи в грунті за цьогорічних умов також будуть меншими, що позитивно вплине на ріст і розвиток, рослини швидше закриють грунт тим самим не лише знизять непродуктивні втрати вологи, а й зможуть краще конкурувати з бур'янами.

На що в першу чергу слід звернути увагу, плануючи систему захисту кукурудзи від бур'янів? Ранні строки сівби та короткоротаційні сівозміни призвели до того, що одного внесення гербіцидів на кукурудзі вже не достатньо, а два – дорого. Але, як відомо, скупий платить двічі.

Єдиним виходом багато агрономів вважають використання грунтових гербіцидів, які направлені на те, щоб не дати бур'янам зійти і тим самим запобігають найменшим втратам врожаю та роблять наступне внесення листових гербіцидів більш гнучким. Окупність внесення грунтових гербіцидів складає 150 кг зерна кукурудзи, на гарних посівах це складає 2-3 % валового збору. Шкода, заподіяна бур'янами в рази вища.

Компанія БАСФ має в своєму портфоліо декілька гербіцидів, які можуть стати основою Вашої системи захисту кукурудзи. Добре відомий гербіцид Стомп, який ідеально підходить для захисту кукурудзи за нестабільних весняних умов, коли вночі температура опускається нижче 5 градусів Цельсія. Стомп забезпечує ефективний захист вже від 1-2 градусів Цельсія і вище, добре формує захисний екран і вже за 2-3 дні після внесення не промивається дощами. Норма внесення 3-5 л/га.

Але що ж робити, коли вологи в грунті замало, адже грунтові гербіциди вимагають її наявності на момент внесення? В таких випадках ідеально підійде Фронтьєр Оптіма, який завдяки своїм унікальним фізико-хімічним властивостям ефективно працює навіть за знижениого вмісту грунтової вологи. Крім того, вносити його можна навіть в посушливих умовах, адже після внесення вже за наявності 5 мм опадів від повністю відновлює захисну дію. Норма внесення 0,8-1,2 л/га. Фронтьєр Оптіма можна застосовувати на кукурудзі аж до фази 6-ти листків.

Обидва препарати можна вносити в бакових сумішах зі зниженмими нормами без втрати ефективності, але  при цьому вони доповнюють один одного в спектрі контрольованих бур'янів. Норма внесення Стомп 3,0 л/га, а Фронтьєр Оптіма 0,8 л/га.

Новинкою в захисті кукурудзи є препарат Акріс, який містить диметенамід-П та тербутилазин. Він ефективно захищає від широкого спектру однорічних бур'янів, норма внесення від 1,5 л/га для бакових сумішей і до 2,5-3,0 л/га для внесення соло. Оскільки обидва компоненти Акріс мають переважно грунтову дію, то вносити його необхідно до появи сходів бур'янів, або на самому початку їх вегетації – по сім’ядолях.

Компанія БАСФ пропонує Вам не лише кращі продукти і рішення, перевірені часом, але і якісний інформаційний супровід. Тому, якщо в процесі вибору, купівлі чи використання продуктів для захисту рослин у Вас виникли запитання, телефонуйте до регіонального представника БАСФ і Ви отримаєте вичерпну консультацію.

Дякуємо за довіру та високих Вам врожаїв!

 Офіс компанії BASF Україна

Офіс компанії BASF Україна

Top