Альтернаріоз [Alternaria alternata]

Значення:

Alternaria helianthi - патоген, поширений на більшій частині площ, на яких вирощується соняшник у світі. Він більш небезпечний у вологих (> 70% відносної вологості) і теплих умовах (24 - 27 ° C). Дощові періоди, що змінюються сухими умовами, сприяють розвитку хвороби. Урожай насіння знижується на 20 - 80%, втрати масла досягають 30%.

Джерело інфекції:

Джерело первинної інфекції - уражені листи, що зберігаються в посівному матеріалі й на полі. Зимує гриб у вигляді міцелію і конідій на заражених залишках соняшнику, де інфекція передається насінням.

Симптоми хвороби:

Патоген може вражати рослини протягом усього вегетаційного періоду. Перші симптоми хвороби можуть спостерігатися вже на сім'ядолях або молодих листках. Найчастіше перші симптоми спостерігаються на листках ближче до цвітіння або після нього. Перші некротичні плями на листі, різні за розміром і формою, мають коричневе - темно-коричневе забарвлення.Вони можуть збільшуватися, при цьому руйнуються великі ділянки листя. Схожі симптоми можуть виявлятися на стеблі. Пошкодження, викликані Alternaria, не обмежуються черешком листа, вони виявляються безладно розкиданими по стеблу. Темно-коричневі плями можуть також виявлятися на тильній стороні кошиків.

Система захисних заходів

Заходи боротьби з хворобою мають бути спрямовані на створення найбільш сприятливих умов росту і розвитку соняшнику, дотримання високої агротехніки вирощування культури.

Обробка фунгіцидами

З метою придушення інфекційного початку в насіннєвому матеріалі перед посівом проводиться протруювання насіння.

У період вегетації посіви подсолненіка необхідно обробляти фунгіцидом ПІКТОР®.

Top