Біорізноманіття та сільське господарство

Протягом тисяч років людина залишала свій слід в ландшафті, в якому в Європі колись переважав густий ліс. Незважаючи на те, що вирубка дерев дійсно зазіхає на природне місце існування тварин, що мешкають в лісі, завдяки їй також виникли відкриті простори, які залучили тварин і рослини з інших регіонів, таких як степи Азії.

Сільське господарство в Україні сформувало ландшафт орних земель, засіяних квітучими луками і пасовищами, пустками, межами лісових масивів, живими огорожами, кущами і деревами. Завдяки існуванню таких місць сільське господарство сприяє біологічному різноманіттю.

Збереження біологічного різноманіття також пов'язано з основними людськими інтересами. Густа рослинність – це захист від ерозії ґрунту, хижі комахи допомагають боротися з комахами-шкідниками, такими як попелиці, а бджоли запилюють сільськогосподарські культури. За даними Національного інституту сільськогосподарських досліджень Франції (INRA) і Національного центру наукових досліджень (CNRS), «служба запилення», що надається бджолами у всьому світі, оцінюється в 153 мільярди євро щорічно.

Що таке біорізноманіття?

Біологічне різноманіття описується як «змінність живих організмів з усіх джерел, включаючи, серед іншого, наземні, морські та інші водні екосистеми і екологічні комплекси, частиною яких вони є: це поняття включає в себе різноманітність у рамках виду, між видами і різноманіття екосистем.

В цілому розрізняють три рівня біологічного різноманіття:

  • Генетична різноманітність
  • Видове різноманіття
  • Різноманітність середовищ існування

Генетична різноманітність – різний склад генів, виявлений у представників одного і того ж виду. Видове різноманіття - різноманітність рослин, тварин і мікроорганізмів в певній місцевості.

Різноманітність середовищ існування - різноманітність екосистем, в яких живуть організми.

Захист рослин і біорізноманіття сумісні

У сучасному сільському господарстві засоби захисту рослин сприяють ефективному веденню бізнесу і при цьому дотримуватися вимог біологічного різноманіття. До схвалення для застосування препарати піддаються комплексним дослідженням, що можуть тривати понад 10 років та коштувати понад 215 мільйонів євро. Нова молекула має відповідати більш ніж 800 вимогам та пройти понад 200 наукових досліджень, щоб стати засобом захисту рослин BASF і гарантувати, що вона не завдають шкоди навколишньому середовищу або людині. Для компаній, що займаються науково-дослідними і дослідно-конструкторськими роботами, як наприклад BASF, відповідальність не обмежується лабораторними дослідженнями. Компанія підтримує стале використання агрохімічних препаратів і виступає за додаткові заходи щодо захисту біорізноманіття.

Величезна робота та знання експертів, що стоять за новітніми препаратами BASF свідчать, що методи застосування засобів захисту рослин стають все більш дбайливими щодо навколишнього середовища. Нові продукти також більш ефективні і спеціалізовані, що дозволяє знизити дози внесення на гектар. Крім того, створюється все більше можливостей для фермерів для поєднання такого захисту з іншими методами боротьби зі шкідниками, такими як біологічні або механічні заходи.

Як надійний партнер аграріїв, а також як частина суспільства, BASF дуже серйозно ставиться до біорізноманіття. Фермери і промисловість разом можуть досягти бажаного балансу – збереження біорізноманіття та виробництва достатньої кількості корисних, різноманітних і доступних за ціною продуктів харчування.

Процес схвалення і використання засобів захисту рослин: визначення впливу на біорізноманіття та мінімізація ризиків

ПромисловістьДержавні органиФермер
Надає базу данихОцінка досліджень і оцінка ризиків
Схвалення пестицидів та затвердження інструкцій по експлуатації
Використання відповідно до правил
Можливі додаткові заходи щодо сприяння біорізноманіттю

Захистити:

  • Місця перебування, такі як вода і ґрунт
  • Групи, такі як птахи, ссавці, комахи, рослини і водні/ґрунтові організми

Спалювання сухостою

17 березня 2021 року набув чинності закон про суттєве збільшення штрафів за спалювання сухостою та листя й інших залишків рослинності на полях і пасовищах. Відтепер підпали обходяться громадянам штрафами від 3060 грн до 6120 грн.

Top